فواید سلامتی گوشت

گوشت ها به ویژه گوشت قرمز منبع عالی پروتئین هستند و ویتامین ها و مواد معدنی مهم مورد نیاز بدن را که برای رشد و فعالیت نیاز دارند را فراهم می کنند. گوشت قرمز مانند گوشت گوسفند و گوشت گوساله منبع غنی آهن است و در جلوگیری از  بیماری کم خونی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. خوردن گوشت قرمز یک یا دو بار در هفته می تواند در یک رژیم غذایی سالم به ویژه برای کودکان نوپا و ن در سن باروری عالی باشد. گوشتهای بدون چربی مانند مرغ و بوقلمون گزینه های  خوبی برای لاغر ی و تناسب اندام هستند و می توانند در حفظ وزن سالم نقش داشته باشند. علاوه بر این ، مقدار بالای پروتئین ممکن است به کنترل اشتها کمک کرده و احساس سیری شما را براب مدت طولانی تری  می تواند حفظ کند.

گوشت فرآوری شده چیست؟

با تمام توصیفاتی که از فواید گوشت شد، گوشت فرآوری شده داستان دیگری است. این مربوط به هر نوع گوشتی است که با دودی کردن ، پختن ، نمک زدن یا افزودن مواد نگهدارنده حفظ می شود. بیکن ، سوسیس ، سالامی ، ژامبون، کالباس و  همه نمونه هایی از گوشتهای فرآوری شده هستند. این گوشت ها سرشار از چربی اشباع و نمک مضر هستند و در مقابل از نظر ویتامین ها و مواد معدنی بسیار ضعیف و ناچیز می باشند.  

گوشت های فرآوری شده چقدر برای بدن مضر هستند؟

تحقیقات جدید نشان می دهد افرادی که روزانه حدود 76 گرم گوشت  فرآوری شده مصرف می کنند، خطر ابتلا به سرطان روده را در مقایسه با افرادی که روزانه حدود 21 گرم مصرف می کنند، افزایش می دهند. به همین دلیل بهتر است میزان مصرف گوشت‌های فرآوری شده را تا حد امکان کاهش داد.
یک رژیم غذایی سالم و متعادل می تواند شامل دریافت پروتئین از گوشت و همچنین از منابع غیر حیوانی مانند لوبیا و پالس باشد. بنابراین رعایت اعتدال بسیار مهم است و قطعا اگر یکبار در ماه یک ساندویچ بیکن بخورید جای نگرانی نیست.

اگر نگران این هستند که مصرف گوشت برای شما مشکلاتی را ایجاد کند می توانید راهی برای مهار مصرف گوشت که برای شما مفید است، ابداع کنید! به عنوان مثال ، خوردن گوشت را فقط در آخر هفته و یا محدود کردن گوشت به یک وعده در روز در نظر بگیرید و یا از مرغ و بوقلمون کباب شده استفاده کنید.


ایران تغذیه ، با ما بهترین باشید.

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

خرید سکه ساکر استارز محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها


چی بپزیم ؟ INVOKER فروش فلزیاب | 09100061386 sawerfd مجله طلا گچ کاری و گچ بری فوق حرفه ای نوین Yolanda یازدهم ریاضی سوشال پنل ایران ِ پرواز روی زمین